Dermatologia

medycyna estetyczna       dermatologia         chirurgia plastyczna 

                                      medycyna estetyczna          dermatologia         chirurgia plastyczna  

dermatologia

medycyna estetyczna  

 chirurgia plastyczna 

usuwanie laserowe zmian naczyniowych - poszerzonych naczynek, teleangiektazji, pajączków naczyniowych, naczyniaków rubinowych - laserowe i metodą skleroterapii na twarzy , szyi, dekolcie, tułowiu i kończynach. Skleroterapia - ostrzykiwanie Aethoxysclerolem pajączków na nogach

Usuwanie zmian naczyniowych - lasery i skleroterapia

Pękające naczynka na twarzy i dekolcie a także czerwone kropki na ciele (naczyniaki rubinowe) to jeden z częstszych problemów estetycznych naszych Pacjentów. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest laseroterapia. 

Dysponujemy dwoma rodzajami laserów do usuwania naczyń: laserem diodowym KTP 532 nm oraz IPL. Dzięki temu możemy odpowiednio dobrać i łączyć zabiegi, dostosowując terapię do Państwa potrzeb. 

Naczynka w obrębie kończyn dolnych zamykamy metodą skleroterapii - zabieg polega na ostrzykiwaniu poszerzonych naczynek za pomocą środka chemicznego powodującego ich stan zapalny a w konsekwencji obkurczenie i zamykanie światła naczynia. 

 

Dermatologia - diagnostyka i leczenie chrom skóry , włosów i paznokci u dorosłych i dzieci

Diagnostyka i leczenie chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową

Nasi specjaliści bazując na wieloletnim doświadczeniu akademickim starają się zawsze zaoferować najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody terapeutyczne aby w możliwie najkrótszym czasie osiągnąć najlepsze efekty.

Dokładamy wszelkich starań aby w naszym Centrum pomoc otrzymali wszyscy Pacjenci, niezależnie od wieku i problemu z którym się zgłaszają.

Nowoczesne leczenie trądziku zwyczajnego, młodzieńczego, ciężkich postaci, różowatego także laserowe

Leczenie trądziku zwyczajnego i trądziku różowatego

Nowoczesna terapia trądziku obejmuje poza stosowaniem leków miejscowych i ogólnych (celowane antybiotyki, isotretynoina) także terapie wspomagające, takie jak peelingi chemiczne i zabiegi laserowe.

Peelingi chemiczne to regularnie wykonywane zabiegi z zastosowaniem substancji działających komedolitycznie i przeciwzapalnie takich jak alfa- i beta- hydroksykwasy, np. kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy.

Systematyczne zabiegi laserowe (Spectra Peel) potrafią znacznie skrócić leczenie trądziku, pozwalają szybko pozbyć się zaskórników (wągrów), zmian zapalnych, krost ropnych i śladów po nich. Stanowią również cenną alternatywę leczenia farmakologicznego u pacjentów z przeciwskazaniami do tego typu terapii.

Wczesne rozpoczęcie leczenia trądziku u nastolatków pozwala uniknąć ciężkich postaci choroby i szpecących blizn oraz przebarwień potrądzikowych.

 

Leczenie rzeżączki, opryszczki płciowej, kłykcin kończystych, grzybicy, mięczaka zakaźnego , laserowe leczenie brodawek płciowych

Leczenie chorób przenoszonych drogą płciową (STD)

Oferujemy nowoczesne i skuteczne metody leczenia szeregu chorób przenoszonych drogą płciową m.in. rzeżączki, chlamydiozy, drożdżycy oraz infekcji wirusowych. Zastosowanie lasera chirurgicznego w leczeniu kłykcin kończystych (brodawki płciowe) oraz zabiegowe leczenie mięczaka zakaźnego jest szczególnie cenną alternatywą dla pacjentów słabo reagujących na leczenie zachowawcze.

Gwarantujemy Państwu całkowitą dyskrecję i komfort terapii.

Mezoterapia skóry głowy,

Leczenie łysienia 

Nadmierne wypadanie włosów, łysienie i inne choroby owłosionej skóry głowy są nie tylko problemem natury estetycznej ale także psychologicznej. U większości pacjentów, a w szczególności pacjentek, są źródłem złego samopoczucia, niezadowolenia z wyglądu, braku pewności siebie czy wręcz depresji.

Proponujemy Państwu diagnostykę oraz dobór najbardziej skutecznej terapii w łysieniu plackowatym, androgenowym lub przy nadmiernym wypadaniu włosów - farmakoterapia, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe (PRP).

Laserowe usuwanie zmian skórnych, łagodnych - brodawek , włókniaków, znamion - szybko

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laser chirurgiczny CO2 umożliwia skuteczne niszczenie szeregu łagodnych zmian skórnych - brodawek, włókniaków oraz niektórych znamion.

Precyzyjne działanie wiązki laserowej pozwala z powodzeniem usuwać zarówno większe jak i drobne zmiany zlokalizowane w trudno dostępnych i szczególnie wrażliwych okolicach ciała, takich jak powieki, wargi czy narządy płciowe.

Korzyści z terapii laserowej to wyjątkowa precyzja działania, minimalne dolegliwości bólowe oraz niewielki procent nawrotów.

zastrzyki z triamcynolonem w leczeniu blizn przerostowych i keloidów, laserowa korekcja blizn, chirurgiczna korekcja blizn

Leczenie blizn przerostowych i keloidów

Mechanizm powstawania blizn przerostowych i keloidów nie jest dokładnie poznany. Za najważniejsze czynniki predysponujące do ich rozwoju uważa się skłonność osobniczą oraz predylekcję do powstawania w określonych rejonach ciała, np. w obrębie uszu, ramion, czy klatki piersiowej. 

Blizny poza szpecącym wyglądem nierzadko powodują uporczywy świąd a czasem prowadzą do powstania przykurczów i ograniczenia ruchomości okolicy ciała, w obrębie której powstają.

W leczeniu blizn przerostowych i keloidów stosujemy zastrzyki zawierające triamcynolon, które samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami (korekcja chirurgiczna, laser, kriodestrukcja) pozwalają nam uzyskać zadowalające, zarówno wizualnie jak i czynnościowo, efekty leczenia.

leczenie toksyną botulinową nadpotliwości pach i dłoni, długi efekt do 12 miesięcy

Leczenie zabiegowe nadpotliwości pach i dłoni toksyną botulinową

Dla osób, które cierpią z powodu nadmiernej potliwości w okolicy pach oraz dłoni idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie toksyny botulinowej. Ostrzyknięcie skóry niewielką ilością leku blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe, czego efektem jest zahamowanie wydzielania potu.

Podanie preparatu w wybraną okolicę trwa krótko, zwykle nie wymaga specjalnego znieczulenia, a po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Toksyna botulinowa pozwala na pozbycie się krępującego problemu, gdy inne środki zawiodły. Efekt leczenia utrzymuje się średnio przez 8 -12 miesięcy.

Dermoskopia znamion, kontrola znamion barwnikowych, profilaktyka czerniaka

Profilaktyka czerniaka złośliwego - dermoskopia cyfrowa

Dermoskopia jest badaniem wspomagającym ocenę zmian skórnych, głównie barwnikowych, odgrywającym szczególną rolę w profilaktyce jednego z najgroźniejszych nowotworów skóry - czerniaka złośliwego.

Dermoskopia pozwala ustalić, które ze zmian występujących na skórze powinny zostać usunięte chirurgicznie, a które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ani życia pacjenta i mogą być tylko poddawane okresowej kontroli.

W niektórych przypadkach wskazane jest wykonanie dermoskopii cyfrowej umożliwiającej ocenę i magazynowanie zdjęć w pamięci komputera i analizę porównawczą zmian podczas kolejnych kontroli.

Metoda należy do całkowicie bezbolesnych i może być z powodzeniem stosowana nawet u najmłodszych dzieci.

Zadzwoń i zarejestruj się :  

+48 510 942 133