Korekcja blizn

Chirurgicznej korekcji wymagają przede wszystkim blizny prowadzące do upośledzenia ruchomości okolicy ciała w której się znajdują. Jednak częstym wskazaniem są także blizny brzydkie, szerokie, przerośnięte, które są nieakceptowane przez pacjentów ze względów estetycznych.

Korekcja blizny polega na jej wycięciu i odpowiednim zszyciu, co pociąga za sobą powstanie nowej blizny korzystniejszej zarówno pod względem kosmetycznym, jak i funkcjonalnym.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Chirurgiczne usuwanie łagodnych zmian skórnych (włókniaki, kaszaki, tłuszczaki)

 oraz znamion barwnikowych i nowotworów złośliwych skóry

Oferujemy możliwość chirurgicznego usunięcia znamion barwnikowych, kaszaków, tłuszczaków oraz łagodnych i złośliwych nowotworów skóry wraz z badaniem histopatologicznym, pozwalającym potwierdzić rozpoznanie oraz ocenić czy zmiana została usunięta w całości.

W przypadku nowotworu złośliwego badanie mikroskopowe określa  stopień jego zaawansowania, co ma decydujący wpływ na wybór najbardziej odpowiedniego sposobu dalszego postępowania.

Leczenie chirurgiczne jest szczególnie istotne w przypadku znamion barwnikowych, które zbudowane są z komórek mogących ulegać transformacji złośliwej i prowadzić do rozwoju czerniaka złośliwego - jednego z najbardziej złośliwych nowotworów skóry

Zabiegowe leczenie nawrotowych brodawek wirusowych dłoni i stóp

Nawrotowe brodawki wirusowe dłoni i stóp to jeden z najczęstszych problemów dermatologicznych zarówno u dorosłych jak i u dzieci. W przypadku dużych, zrogowaciałych zmian nawet wielokrotnie powtarzana kriodestrukcja najczęściej nie przynosi oczekiwanego rezultatu a nawet może prowadzić do bardziej agresywnego wzrostu zmian.

Proponujemy nowoczesny, skuteczny sposób leczenia brodawek poprzez ich całkowite usunięcie metodą laserową lub elektrokoagulacji z uzupełniającą zabieg kriochirurgią podstawy zmian.

Efektywność tej terapii wielokrotnie przewyższa rezultaty samego mrożenia i pozwala na usunięcie w trakcie jednego zabiegu nawet wielu dużych, grubych i zrogowaciałych zmian.

Chirurgiczne leczenie bielactwa metodą przeszczepów naskórka 

Jako nieliczni w Polsce możemy zaoferować chorym z bielactwem nabytym leczenie chirurgiczne metodą bezpośrednich przeszczepów naskórka, które jest uważana za terapię z wyboru w przypadku słabo repigmentujących ognisk bielaczych.

Taka metoda leczenia bielactwa pozwala osiągnąć najlepszy efekt kosmetyczny w możliwie krótkim czasie, ale wymaga uzupełnienia zabiegami fototerapii.

Nowoczesne leczenie wrastających paznokci

Jedną z najskuteczniejszych i najmniej urazowych metod leczenia wrastających paznokci jest brzeżna resekcja płytki z fenolizacją macierzy paznokcia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Proces gojenia jest krótki a ryzyko nawrotu w porównaniu do innych metod bardzo niewielkie.

 

Korekcja powiek  (blepharoplastyka) 

Najczęstszym wskazaniem do zabiegu są opadające powieki górne, które nie tylko dodają naszej twarzy lat, ale z czasem także ograniczają pole widzenia. 

Plastyka powiek jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, w trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmiar tłuszczu i zwiotczałej skóry.

W rezultacie oczy nabierają znów młodzieńczego blasku a pacjent odzyskuje świeży i odprężony wyraz twarzy.

 

Korekcja odstających uszu (otoplastyka)

Korekcja odstających uszu polega na odpowiednim modelowaniu chirurgicznym małżowiny usznej aby uzyskać jej naturalne przyleganie do głowy.

Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej, jest skuteczny, bezpieczny i pozwala pozbyć się kompleksów.

 

Chirurgia skóry

PRODERM

   Centrum Dermatologii Medycyny Estetycznej
 i Chirurgii Skóry  

Zadzwoń i zarejestruj się :  +48 510 942 133